TELEVİZYONDA SES VAR GÖRÜNTÜ YOK

Bu yazımızda, Televizyonda ses var görüntü yok tamir ücreti, nedeni ve çözümü konusunda yapmanız gerekenleri sizlere aktaracağız.

Görüntü gidip gelmesi gibi, televizyon biraz çalıştıktan sonra görüntü gidip ama sesin var olması, tv kararması, ekran şikayetleri, tv renk kaymaları ve karışmaları, tv renk ayarlama, görüntü yok gibi merak ettiğiniz tüm sorularınıza burada cevap bulacaksınız.

Televizyonda ses var görüntü yok neden, ücreti nedir diyorsanız ve şuan bu yazımızı okuyacaksanız çok şanslısınız öncelikle bunun altını çizeyim. İzmir tamir servisi ekibi olarak İzmir ilinde tüm marka ve model televizyon tamir servisi hizmeti veriyoruz. Televizyon tamiri alanında tüm Sertifikalarını almış 4 kişilik elektronik atölye ustalarının bilgilerini net bir şekilde size aktaracağım.

Televizyonda ses var görüntü yok nedeni ve fiyatı

Öncelikle böyle bir televizyon arızasında yapılacak bir kaç basit işlem vardır. Televizyonun sesi geliyor ama görüntüsü yok ise, 5 farklı arızası vardır.

Olası İhtimaller Şunlardır ;

 • 1. LED BAR ARIZALIDIR (Arka Işık LED Sistemi)
 • 2. Panel Arızalıdır (komple gördüğünüz görüntü veren cam)
 • 3. Ekran Kartı Arızalıdır (piksellerin frekanslarını belirler)
 • 4. Anakart Arızalıdır (sistem kartı)
 • 5. İnverter Arızası (Aydınlatmayı çalıştıran devre)

Not : Genelde %80 ihtimalle LED bar arızalıdır, %10 İhtimalle Panel Arızalıdır, %10 ise geriye kalanlardan birisi arızalıdır.

Peki Bunların Hangisi Arızalı Nasıl Anlarım Diyorsanız Burayı Dikkatle Okuyun. Çok Basit Anlayabilirsiniz.

 • Televizyonun elektrik kablosunu prize takın.
 • Kumandadan yada televizyonun tuşlarından televizyonu çalıştırın.
 • Varsa cep telefonunuzun ışığını çalıştırın yada farlı bir fener yardımı ile televizyondan ses gelirken ekrana ışığı yaklaştırın.
 • Ve ekranda ışığı tuttuğunuz bölgelere çok dikkatli bakın.
 • Eğer görüntüyü görebiliyorsanız büyük ihtimalle televizyonunuzun ledleri arızalıdır.
 • Ama ışığı ekrana tuttuğunuz halde belli belirsiz görüntüyü göremiyorsanız panel, ekran kartı yada ana kart arızalı demektir.

Yani ilk olarak televizyonun kapağı açılmadan en fazla bu kadar arıza tespiti yapılır.

Lg, Samsung, Beko, Arçelik, Grundig Vestel, Regal, Seg, Sunny, Axen, Phılıps Televizyonlarda ses var görüntü yok nedeni ve tamir ücreti genelde ortalama olarak aynıdır.

Televizyonda ses var görüntü gidip geliyor yada görüntü hiç yok dediğimiz arızalar da genelde Tüm Marka ve modellerde görülen arızalar aynıdır.

Bu arızalarda ise tamir fiyatı ortalama olarak aynıdır ama tabi marka ve modellere göre ufak farklılıklar vardır.

Örneğin 82 ekran, 102 ekran, 106 ekran yada 140 ekran televizyonların ücretleri birbirinden farklıdır.

Bunun yanı sıra plazma tv, led tv, lcd tv, smart tv, Qled tv, oled tv gibi farklı tasarlanmış televizyonlarda da kendi arasında fiyat değişmektedir. Led bar tamiri yada panel tamiri gibi ücretlerde, özellikle ekran boyutlarına göre değişmektedir.

Teknolojinin İlerlemesi İle Hayatımıza Giren LCD Televizyonlar, Fonksiyonel Özelliklere Sahiptir. Kullanım Olarak Farklı Deneyimler Sunan Bu Ürünler, Yanlış Yapılan İşlemler Veya Teknik Hatalar Nedeni İle Arıza Verebilir. Bu Gibi Durumlarda Yapılması Gereken Konu İse, Alanında Uzman Bir Tv Servisi İle İletişime Geçmek Ve Ürününüzün Arızasını Çözebilecek Profesyonel Bir Ekipten Yardım Almaktadır.

Birçok Marka LCD VE LED Ekranlı Televizyonlar Da Yaşanan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Rutin Olarak Meydana Gelmektedir. Yani Televizyon Dünyasında En Yaygın Yaşanan Arızalardan Biridir.  Televizyondan Ses Gelmesine Rağmen Görüntünün Olmaması, Ekranın Kapkaranlık Bir Şekilde Durması Sorununa Neden Olan Durumlardır. Genel Olarak Bazı Markalarda Sıklıkla Karşılaşılan Ses Var Görüntü Yok Arızası, Birçok Nedenden Veya Hatadan Ötürü Kaynaklanabilmektedir.

Güvenilir İşçilik ! Hemen Arayın ! Hızlı Garantili Tv Servisi

İstanbul Geneline Hizmet Veren LCD/LED/OLED/CURVED/4k TV Lerin Televizyonların Servisidir.

Ancak Bu Hatalar, Tüm LCD Televizyonlarında Yaşanabilmektedir. Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenleri İse, Üründen Ürüne Farklılık Gösterebilmektedir .Arıza Nedenleri Board Arızası: Farklı Marka Ve Model De Olan LCD Televizyonlarda Sıklıkla Karşılaşılabilen Bir Durumdur. Board Arıza, Ürünün Görüntü Kalitesini Düşürdüğü Gibi, Görüntüyü Komple Ortadan Kaldırmaktadır. Ayrıca Bu Gibi Durumlarda Cihazdan Ses Geldiği Halde Görüntü Alınmayabilir.

Ses Var Görüntü Yok Arızasının Diğer Bir Nedeni İse, LCD Televizyonlarının Arkasında Bulunan Aydınlatmaların Bozulmasıdır. Arka Aydınlatmaların Bozulması, Cihazın Görüntü Vermesine Engel Olabilir. Ayrıca Aydınlatmaların Bozulması Söz Konusu Arızanın Yaşanma Sebeplerinin Başında Gelmektedir. İnverter Kartlarının Yanması: Ses Var Görüntü Yok Arızasının Nedenlerinden Biridir. Ancak Bu Durum Çok Nadir Olarak Yaşanmaktadır.

Fakat Görüntünün Ortadan Kalmasına Ve Televizyon Ekranın Hiçbir Şekilde Tepki Vermemesine Nedenle Olabilir. İnverter Kartların Yanması, Ürüne Giden Sinyal Sistemine De Zarar Verebilir. Bu Nedenle Görüntü Almanız İmkânsız Bir Hale Gelebilir. İnverter Devresinin Yanması: Ürüne Gelen Elektriğin Düzensiz Olmasından Kaynaklanan Bir Arızadır.

Yanma Olayının Gerçekleşmesi, Ses Var Görüntü Yok Sorununu Da Beraberinde Getirmektedir. Garantisi Bitmiş Olan Ürünlerinizi Servisimize Getirebilir Ve Kısa Bir Sür İçerisinde Arızanın Çözülmesini Sağlayabilirsiniz. Ayrıca Servisimizde Yapılan Tüm İşlemler, Güvenlik Kontrolleri Dâhilinde Gerçekleştirilmekte Ve Ürününüze Herhangi Bir Zarar Gelmesi Engellenmektedir.

Ses var Görüntü Yok

Led Lcd Tv Tamir Servisi

Televizyonda ses var görüntü yok nedeni ve fiyatı

Öncelikle böyle bir televizyon arızasında yapılacak bir kaç basit işlem vardır. Televizyonun sesi geliyor ama görüntüsü yok ise, 5 farklı arızası vardır.

Olası İhtimaller Şunlardır ;

 • 1. LED BAR ARIZALIDIR (Arka Işık Led Sistemi)
 • 2. Panel Arızalıdır (komple gördüğünüz görüntü veren cam)
 • 3. Ekran Kartı Arızalıdır (piksellerin frekanslarını belirler)
 • 4. Anakart Arızalıdır (sistem kartı)
 • 5. İnverter Arızası (Aydınlatmayı çalıştıran devre)

Peki Sizin arızanız hangisi?

Ses Var Görüntü Yok, led tvde Ses Var Görüntü Yok, televizyonda Ses Var Görüntü Yok,